Kontakt

NF Kulíšek nedonošeným dětem
FN Ostrava, odd. neonatologie
17.listopadu 1790
70800 Ostrava
IČ 09036512

+420 732 821 642
+420 774 105 169
info@kulisekostrava.cz

číslo účtu         123-1518900227/0100

Team NF Kulíšek

Každá nastávající maminka očekává narození zdravého miminka a pak se „něco“ stane a miminko se narodí předčasně. Zdravotní péče o tyto děti je v České republice na vysoké úrovni. Maminky, a samozřejmě i tatínkové, se ale musí vypořádat s celou řadou věcí vyplývajících z tohoto stavu – dlouhodobý pobyt miminka v nemocnici, speciální pomůcky v péči o tyto děti, časté ambulantní kontroly a podobně. V některých případech jim může pomoci právě nadační fond. Fond je pro mě důležitý hned z několika hledisek. Založily ho ženy – maminky, které s naším oddělením mají zkušenosti ať už jako zaměstnanci nebo jako rodiče nedonošených dětí. Ví, co naše oddělení potřebuje a na co se fond může zaměřit. Každá pomoc přináší zlepšení komfortu pro rodiče a jejich děti na našem oddělení, ale i po propuštění do domácí péče.
MUDr. Hana Wiedermannová primářka neonatologického oddělení FN Ostrava
Pro mou rodinu je podpora Ostravské neonatologie a rodin předčasně narozených dětí srdeční záležitostí. Před 18 lety se nám narodilo, ve 34 týdnu, miminko do dlaně, náš syn Daniel, který vážil 1350g. Snažíme se pomáhat rodinám, které jsou se svým děťátkem na těžkém startu do života, stejně jako my před 18 lety. Pomáháme Polanským charitativním během, devítiletou prací ve spolku Nedoklubko a nově v Nadačním fondu kulíšek předčasně narozeným dětem. Jsme velmi rádi, že V TOM NEJSME SAMI. Je spousta úžasných lidí, kteří se pro naši myšlenku a charitativní činnost nadchli a pomáhají jak materiálně, finančně, nebo pomocnou rukou. Těšíme se na Vaši energii a podporu pro Kulíšky z oddělení neonatologie Fakultní nemocnice Ostrava. Kamila, Michal a Daniel Juříčkovi
Mgr. Kamila Juříčkovázakladatelka NF a maminka Kulíška Danyho
Nadační fond Kulíšek nedonošeným dětem vznikl spojením tří „paní Kulíškových“ a já jsem nesmírně hrdá, že mohu být jednou z nich. Se svými kolegyněmi a nyní už i kamarádkami jsem se setkala poprvé právě na Oddělení neonatologie ve Fakultní nemocnici Ostrava, kde jsem po mateřské dovolené začala pracovat jako referent primářky a dokumentační pracovník. Vstoupila jsem do neonatologie ze světa čísel, tabulek, nákladů a zisků… ze světa ekonomiky a pojišťovnictví. A právě tady mi došlo, jak byl můj předchozí profesní život „prázdný a nenaplňující“. Svět kulíšků není ani o číslech a ani o zisku…. Je to svět něhy, péče, lásky, ale také strachu a nejistoty. Tým, který pečuje o tato miminka, se stal mou druhou rodinou. Na tomto oddělení jsem se postupem času setkávala s příběhy a osudy spousty rodin, které se k nám hlásí i po letech a rády na nás vzpomínají. Za své praxe jsem viděla, kolik by toho bylo možné ještě pro rodiny malých „kulíšků“ udělat. Setkávala jsem se s maminkami, které se trápily různými problémy, a došlo mi, jak jednoduché řešení pro ně můžeme najít. Stačí pomoci maminkám a tatínkům se „všedními“ problémy, aby se oni sami mohli zaměřit jen na své vytoužené miminko, které samou nedočkavostí přišlo na svět dříve. Jako máma tří dětí, které byly naopak přenošené, jsem si uvědomila, jak velké mám v životě štěstí, které jsem do té doby neviděla.
Ing. Jana BinarováZakladatelka NF, maminka 3 dětí
Moje práce pro předčasně narozené děti a vůbec jiný směr života začal záhy po tom, co se nám narodily předčasně dvojčata. Ty mě přivedly na myšlenky založit si obchod pro dvojčata a s tím pro mě i osobně souvisí nedonošená miminka. A jelikož nikdy jsme nebyli a nejsme jen obchod, ale hlavně podpora, služby a poradenství, hledala jsem možnosti, jak pomoci maminkám s předčasně narozenými dětmi. Tím jsem se dostala k Nedoklubku, kterého jsem už 10 let součástí. Nadační fond Kulíšek byl dalším krokem, díky kterému bude a je naše pomoc rodinám právě tady z Ostravy a kraje možná ve větší míře a jsem moc ráda a vdečná, že u toho můžu být s NF Kulíšek součástí. Díky tomu jsem poznala mnoho ochotných a skvělých lidí, kteří nám v této krásné činnosti pomáhají. Díky všem.
Helena Valo, DiS.Zakladatelka NF, maminka Kulíškových dvojčátek
připravujeme
Kamila Plačková
Stále jsem v sobě měla vnitřní potřebu se nějak revanžovat za péči a pomoc, kterou nám všichni lékaři a zdravotní sestry z FNO poskytli. Den porodu a celé tři měsíce poté. Pro nás to byl nekonečný čas a celý ten boj jsme společnými silami zvládli. V té době existovala neziskovka Nedoklubko. Jejich aktivity jsem sledovala a podporovala od počatku a pak se přímo v našem regionu objevil nadační fond Kulíšek. Cílil přímo na naše anděly - FN Ostrava. Loni se mé potřeby pomoci zintenzivnily, a tak jsem oslovila holky z Kulíšku a nabídla jim pomoc. Jejich práce si velmi cením a je třeba dělat osvětu a podporovat nejen zdravotníky, ale především rodiny malých kulíšků. A kdo jiný to má dělat než my, kteří jsme si touto životní cestou přímo prošli.
Petra Bernfeldovámaminka Kulíška

V průběhu roku navštěvujeme rodiče Kulíšků s dárkovými balíčky od sponzorů, pořádáme několik společenských a sportovních akcí za rok. Největšími událostmi roku je Polanský charitativní běh na jaře a Setkání nedonošených dětí na podzim ve Světě techniky v Dolní oblasti Vítkovice.