Veronika Šiblová - Moje galanterka 

 

Mám dvě dcery, obě narozené v termínu, obě v Olomouci. První dcera měla po narození maličkou hlavičku, to mě nakoplo k tomu, že ne všechny děti jsou po narození "tabulkové". A začala jsem háčkovat malé čepičky. Byl to relax mezi zakázkami a rozvíjením eshopu www.mojegalanterka.cz . K porodu druhé dcery jsem už do nemocnice nesla plnou tašku čepiček. Po přestěhování do Ostravy jsem kontaktovala koordinátorky pro OV. Tehdy začala zajímavá spolupráce. Jelikož MG sídlí v Hošťálkovicích a spousta šikulek si k nám jezdí pro klubíčka, založily jsme FB skupinu: MG pomáhá kulíškům. a společně s nejen ostravskými děvčaty háčkujeme a pleteme čepičky, dečky, botičky,.... pro ostravské kulíšky, aby jim bylo teplíčko a maminkám srdíčka, sovičky,...pro radost a povzbuzeni.

Miroslav Pawelek - fotograf

 

Českotěšínský fotograf Miroslav Pawelek vytvořil cyklus neobvyklých snímků z neonatologického oddělení ostravské fakultní nemocnice.„Na začátku tohoto nevšedního sociálního dokumentu byl obyčejný zájem o práci mé kamarádky, neonatoložky. Málokdo si dovede konkrétně představit, co se skrývá pod pojmem „neonatologie,“ začíná Mirek své vyprávění o fotografickém dokumentu. 
Celý rok jednou měsíčně docházel na neonatologii do ostravské fakultní nemocnice, aby zachytil okem fotoaparátu nesmírně emocionální a silný boj rodičů i lékařů o životy nedonošených dětí. Od začátku ku také věděl, že fotografie budou černobílé, aby tím více vynikl příběh na nich zachycený. Během oněch několika desítek hodin, které trávil na tomto oddělení, si uvědomil, jak těžký a náročný může být začátek lidského života a přesto, jak moc je naplněný naprosto přesnou profesionální péčí a lidským přístupem zdravotníků a silou lásky rodičů předčasně narozeného děťátka. 

Adam L. V tomto roce jsem si dal za svůj cíl přispět těmto miminkům určitou finanční částkou a nyní bych svůj osobní závazek chtěl naplnit.

Pokud dané prostředky využijite na NF Kulíšek pro FNO, tak budu také rád.

Zde bych požádal pouze však o uvedení jména dárce pouze jako Adam L.

To bude dostatečné, ten kdo to má vědět tak ví a před zbytkem se není potřeba nějak chválit 

Jak pomáháme

- poradneství

- půjčovna...

 

formulář :