sázení stromů života pro kulíšky
16.10.2021

Šilheřovice - bažantnice - akce Lesů ČR, ke které se NF Kulíšek velice rád zapojil.

Prezentační video

 

 

Rodiče předčasně narozených dětí si v sobotu 16. října 2021 přišli symbolicky zasadit stromeček.

Každý jeden stromeček symbolizuje jedno předčasně narozené miminko. I to vaše. Rodiče si vytvořili krásnou památku na jeho nečekaný příchod na svět, kam se budou moc kdykoliv vracet.

Zapojili jsme se do úžasné akce, kterou pořádají Lesy ČR- Den za obnovu lesa.
Spojily se dvě skvělé události - sázení sazeniček jako pomoc lesu a zároveň každá ze sazeniček pro nás bude symbolizovat jedno z předčasně narozených miminek, o které se Oddělení neonatologie FN Ostrava staralo. Jen loni to bylo více než 400.


5.ročník polanského charitativního běhu
13.9.2021

5.ročník se konal v náhradním podzimním termínu

Prezentační video

Výběžek z běhu ve výši 100.000 Kč si rozdělí FN Ostrava a Městská nemocnice Ostrava-Fifejdy.

KUlišárny na zámku v kravařích

Po dobu letních prázdnich se záměk v Kravařích stal součástí našich letních Kulišáren.

CHARITATIVNÍ PADELOVÝ TURNAJ
SE ZNÁMÝMI OSOBNOSTMI
17.7.2021

Prezentační video

V sobotu 17.7.2021 pro NF Kulíšek uspořádal Padelový club Ostrava z.s. charitativní turnaj. Ten přišly mimo jiní podpořit známé osobnosti jako Kateřina Neumannová, Jakub Janda nebo Zbyněk Irgl. 
Dopolední turnaj po vyhlášení vítězů pokračovat koncertem Michala Žáčka a Maria Šerapoviče. Odpoledne bylo pro děti připraveno zdarma sportoviště a mohli využít hřiště na beach volejbal, ruské kuželky nebo petanque. 

Vše večer završila dražba dresů světových padelových hráčů s jejich podpisy.

Celá tato úžasná akce přinesla Nadačnímu fondu Kulíšek nádherných 151.000 Kč ! 

Velice všem organizátorům a celému Padelovému clubu Ostrava děkujeme, že pro nás takovou akci zorganizovali a vybrali si pro podporu právě nás. Těšíme se na příští rok ! 

Povídání o hře padel a našem nadačním fondu je k dispozici na stránkách Českého rozhlasu ZDE

I na den dětí 1.6.2021 jsme byli potěšit maminky na oddělení neonatologie. Nově mohou být nedonošená miminka převážena na vyšetření či jiné zákroky v inkubátoru se speciálním přehozem pro zajištění maximálního komfortu

Druhou květnovou neděli slavíme Den matek a náš Nadační fond přišel s přáním a dárky za maminkami na Oddělení neonatologie. Maminky malých kulíšků, kteří jsou umístěni v inkubátorech či na různých přístrojích podporujících jejich léčbu, nemohou mít své děti stále u sebe a navštěvují je na JIRPN. Zde jim personál nabízí maximální soukromí a pohodlí pro kontakt se svým miminkem. Maminka zde poprvé dostane své nedonošené miminko na odhalený hrudník (klokánkování), nebo poprvé se učí miminko kojit nebo jen u něj odstříkává mateřské mléko. Největším dárkem pro maminky bylo zakoupení 2 elektrických, relaxačních křesel, které budou maminky na oddělení využívat ke kojení či klokánkování v celkové hodnotě 35 tisíc korun

Každá maminka navíc od NF dostala také přání s drobným dárkem. Věříme, že jsme maminkám udělali radost...

VIRTUÁLNÍ CHARITATIVNÍ BĚH PRO KULÍŠKY
SOBOTA 17.dubna 2021

Místo konání: kdekoliv 
Startovné: žádné, jen elán a chuť vyrazit do přírody

Jelikož nebylo možno v řádném termínu pořádat Polanský charitativní běh, rozhodli jsme se vyhlásit Virtuální charitativní běh pro Kulíšky. 

Děkujeme všem za obrovskou účast a podporu tím, že jste se vydali 
kamkoliv si zaběhnout našich standardních 2.7 km, oblíbenou 10 km, nebo jen tak s rodinou, kočárkem, dětmi na procházku. 

Rodinka Ernestová Držíme palce všem Kulíškům a rodičům. Přejeme hlavně to zdravíčko. Sama jsem si tím prošla před 18-ti lety. Dcera předčasně narozena. Děkuji všem skvělým lidem na neonatologickém oddělení Fakultní nemocnice Ostrava-Poruba.

Lenka Stryková Jana Lauterbachová a Tereza Stryková přímo na trase Polanský běh ... trošku blátivo a pěkně na pohodu pro Kulíšky

Alena Kortová s Jana Bartošová , i my jsme se šly projít pro dobrou věc v charitativním dresu v okolí Polanských rybníků. Všem Kulíškům přejeme hodně sil 

Plenky pro rodinu s trojčátky

Jsme moc rádi, že náš nadační fond může pomoci nejen Oddělení neonatologie FNO, ale také konkrétním rodinám s malými kulíšky, které na tomto oddělení strávily se svými dětmi kousek svého života.

Společnosti Procter and Gamble, která plenky Pampers vyrábí darovala v dubnu 2021 trojčátkům zásobu plenek na celý měsíc.