Ondrášek a Jiříček Ožanovi    31.tt

 Děkujeme za příběh mamince Katce:


"Zdravím Všechny maminky nedonošených dětí...

 

… naši kluci – dvojčata se narodili 1.8.2017 v 31. týdnu po předtím celkem bezproblémovém těhotenství – co způsobilo předčasný porod nevím dodnes, ale rozhodně to bylo i  tím, že to bylo těhotenství vícečetné. Kluci měli po porodní váhy 1600 a 1470g – oba 39cm. Těsně po porodu měli problém s dýcháním, jeden z  nich musel později dostat i transfuzi krve –  asi měsíc si pobyli na novorozenecké  JIP a poté přešli na posledních 14 dní na oddělení  Intermediár.

Domů se dostali po 6ti týdnech po porodu. Nejvíce si z oddělení  pamatuji na paní doktorku Hanku Spratkovou Čajnákovou, která mi vždycky všechny informace - i když nebyly pokaždé pozitivní -  sdělovala s takovým klidem a lidskostí, že jsem se sice o kluky bála, ale věřila jsem tomu, že právě tam jsou v nejlepších rukou – a taky, že byli! 

Ze sestřiček mám v paměti nejvíce sestřičku Irenku a Pavlínku, hlavní sestra Veronika je anděl oddělení, ale tam byly na mě hodné  všechny sestřičky a ochotně odpovídaly na vše co mě zajímalo… Všichni byli skvělí! 

Dnes budou klukům 4 roky a všechno dobře dopadlo, po porodu jsem o ně měla veliký strach, jelikož doma na ně po porodu čekala těžce postižená starší sestra (13 let), tak  jsem se hrozně bála, aby si oni taky neodnesli nějaké zdravotní problémy –  nestalo se tak naštěstí…

První rok sice bylo spousty kontrol, museli jsme cvičit a bylo to dost náročné ten první rok, ale pak jak už byly vidět výsledky a bylo čím dál jasnější, že oba budou v pořádku, tak potom to ze mě začalo konečně opadávat… nakonec byli kluci vývojově moc šikovní, ve 3 letech nastoupili do školky, kde jsou naprosto nadšení, jsou to radostné a veselé děti a pusu nezavřou – vždycky říkám, že melou i za ségru, která naopak nemluví vůbec…  se vším kolem ní už mi pomáhají, už ji zvládnou i nakrmit, donesou plenky, pomůžou s pitím – o ní se starají moc hezky a mají se ségrou pěkný vztah.Tu mentálně předběhli cca v roce a půl….  

Náš příběh by měl být jiný hlavně tím, že napoprvé to sice zdravotně nevyšlo – dcera  je taky narozená předčasně ve FNO (34tt – 2070g a 45cm) ale napodruhé to vyšlo a to hned 2x – a to je obrovský dar…