Příběh Ondráška

Jmenuji se Lenka a v roce 2017 jsem poprvé otěhotněla. Těhotenství bylo v pořádku. Jeden večer bylo to ze 4. na 5. září 2017 se mi udělalo neskutečně zle, zrovna jsem byla 35+5. Myslela jsem si, že to jsou poslíčci a tak jsem si dala sprchu, ale ani ta nepomohla. Počkala jsem do rána a přítel mě odvezl k mému gynekologovi, kterému se cosi nezdálo a rovnou mi vypsal žádanku do nemocnice.

 

V nemocnici mi udělali všechna vyšetření a dali mě na observační pokoj. Nicméně po 15 minutách přišel lékař se slovy že jsem dostala Hellp syndrom a je nutné ihned těhotenství ukončit. Moje pocity byly strašně a chvíli jsem si myslela, že to je snad sen.. 

Volala jsem příteli, který tou dobou zařizoval nějaké pracovní pochůzky. Ihned otočil auto a jel za mnou. V tu dobu už mi dávali nějaké infuze, krevní destičky atd. a připravovali na císařský řez, neboť stav byl natolik vážný, že rodit přirozenou cestou by byla sebevražda a navíc nám šlo o život. Malý se narodil 5.9.2017 ve 12:50.Jmenuje se Ondrášek Měl 2250 g a 44 cm a po po0odu ihned křičel a dobře se adaptoval. Tudíž nemusel do inkubátoru. V nemocnici jsme si pobyli týden než malý začal pořádně papat a přibírat. Z porodnice byl propuštěn plně kojen. 

Po propuštění nás zaregistrovali do poradny pro rizikové novorozence,kde jsme byli sledováni do dvou let. Během jejich sledování jsme absolvovali rehabilitace, aby se prcek začal vůbec otáčet, pak aby se rozlezl a následně se rozchodil. A po té nás z rehabilitací vypsali. Nicméně z poradny nás zaregistrovali na endokrinologii, protože moc neroste. Tam docházíme stále a asi ještě dlouho budeme. Nyní je to zdravý skoro čtyřletý klučík, co už chodí do školky.

 

Lenka Hlipalová