Příběh Leontýnky

Dobrý den, posílám náš příběh :

"S manželem jsme se pokoušeli o miminko přes dva roky, nějak to nešlo, tak jsme o tom přestali mluvit a najednou mi začalo být nějak divně, menstruace vynechala, podbřišek bolel jako by měla přijít. Čekala sem ještě týden a pak koupila těhotenský test a najednou dvě čárky. Objednala jsem se na kontrolu a nevěřila svým uším, jsou tam dvě, nevěděla jsem, jestli se smát nebo brečet . Ale byla jsem šťastná.

Těhotenství probíhalo v pohodě až do dne, kdy jsem šla na kontrolu do rizikové poradny. Čekala jsem dvě holčičky, jednovaječné, objevil se transfúzní syndrom. Hned ten den volali do Prahy a druhý den už jsem tam musela být. V 18tt jsem podstoupila zákrok a  všechno dopadlo dobře, po 20 dnech strávených v Podolí jsem jela domů. Kontroly byla častější, ale vše bylo v pořádku . Najednou v 26+2 mi nečekaně odtekla plodová voda. Hospitalizovali mě v FNO, nasadili antibiotika a kortikoidy. Vydrželi jsme do 28tt, v noci se akutním císařským řezem narodily Karolínka 670 gramu a Leontýnka 970 gramů. Neslyšela jsem pláč, bála jsem se, co bude dál. Obě měly infekci a byly v kritickém stavu. Karolínka den po porodu zemřela. Leontýnka na tom byla taky špatně, ale zabojovala. Každý den jsem za ni jezdila, bála jsem se na ni sáhnout, byla takové maličké miminko. Po 7 dnech, kdy byla zaintubovaná se její stav zlepšil a poprvé jsme mohli klokánkovat. Bušilo mi srdce, takový malý uzlíček držet, ale bylo to krásné.  I když měla takový těžký start do života, tak bojovala, co to šlo. Po 68 dnech nás pustili domů. Ze začátku bylo hodně kontrol, ale teď už je to lepší. Leontýnka má už 1 rok bio, 9 korigovaný, je zdravá, plazí se, leze po čtyřech, staví se k nábytku, je zdravá, nemá žádné zdravotní následky, jen je maličká, ale to všechno dožene.

 Moc děkuji sestřičkám a lékařům na Jip, kteří se o malou starali a že nám ji zachránili . Karolinka s námi sice dlouho nebyla, ale nikdy na ni nezapomeneme a doufáme, že se má v nebíčku dobře a dává na nás pozor. Moc ji milujeme a velmi nás mrzí, že tady nemůže být s námi. Všem, kdo má miminko do dlaně chceme vzkázat - jsou to bojovníci, věřte miminkům, oni to zvládnou!"