Karolínka a Valinka

Vše začalo v červnu 2018,kdy jsme se rozhodli, že opravdu už chceme miminko, jelikož jsme se o něj snažila 16let.

Vydali jsme se hledat pomoc do Eurofertilu, kde jsem podstoupila ivf, zavedli my 1 vajíčko, ale to se rozdělilo a my měli radost, že na první pokus čekáme dvojčátka. Vše šlo jak měla, ale v 13tt začalo tvrdnuti břicha tak jsem dostala magnesium a utrogestan na nějakou dobu byl klid.

Ale v 19tt se to opakovalo, a jen zhorsovalo opět hospitalizace a možný potrat, ve 22t jsem podstoupila cerkláž čípku, jelikož se mi ze dne na den strašně zkracoval, poté byl docela klid až do 26+4tt, kdy my začali slabší kontrakce.

 

I přesto vše, neustále ležení a žádný pohyb jsem si těhotenství a pohyby mých holek strašně užívala a byla vděčná za každý den v bříšku. Ve 27tt my ráno praskla voda, a já už věděla že každou chvilku budou holčičky venku. Porod jsem měla těžký, přirozený trval 8h,ale ten pocit, kdy se narodila moje vytoužena Valinka z váhou 960g a 35cm a já ji poprvé uviděla a ucítila na bříšku je nepopsatelny. Lékaři si ji hned vzali do péče, jelikož nedýchala. Nějak moc jsem to nevnímala, o své místo se hlásila i Karolinka. Vážila 880g a 36cm. Tu jsem si už mohla užil déle, jelikož bylo vše v pořádku.

 

Holčičky odvezli na jirp. Na ten neskutečně krásný pohled nikdy nezapomenu. Moje holky, i když se narodili tak brzo, vypadali jako miminko, jen o pár kil menší. Jezdili jsme za nimi každý den i každý den volali, Karolinka se vyvyjela krásně jak měla, ale necelé 2 tt po porodu začala Valinka bojovat o své místo tady, a začal neskutečný boj.

 

Příběh by to byl strašně dlouhý, Valinka byla v nemocnici půl roku a prošla si operacemi, jelikož má hydrocefalus. Má voperovany dvojitý VP shunt, má 11operaci mozku, je zcela nevidoma, úplný ležák ve 2letech a 5m váží necelých 8,5kg. Nemluví, ale i přesto všechno je to usměvavá holčička, která tak jako my má radost z každého okamžiku s námi.

 

Karolinka je čertík, ve 2letech a 5m krásně plynule mluví, sama ji, umí poznávat barvy počítat do 10ti,a od 2let zcela bez plen, váží 13kg a někdy opravdu zkouší co vše vydržíme, ale děkujeme bohu, že aspoň ona je zcela zdravá a v této chvíli nás drží nad vodou. Nikdy jsem nelitovala, nebo se neobviňovala z brzkého porodu, jelikož si říkám, že to tak asi mělo být. Holčičky mi vše vynahrazuji svoji láskou a neskutečným úsměvem.

 

Mé obrovské díky patří všem z FNO, hlavně jirp za záchranu holčiček a neonatologii za pomoc v prvních dnech.

Celá FNO je prostě top a o maličké děti se umí postarat v jakékoliv situaci.

Nikdy nezapomeneme na vaši lásku a neskutečnou péči.

Karolinka a Valinka Staňkove s maminkou a tatinkem